4.02.2009 - „O porównaniu teorii z doświadczeniem w mechanice gruntów”
Prof. Andrzej Sawicki z Zakładu Geomechaniki wygłosi wykład pt. „O porównaniu teorii z doświadczeniem w mechanice gruntów”.
informujemy, że z dniem 2 października 2017 roku, o godzinie 10.00, rozpoczynamy kolejny, 10 już rok seminariów instytutowych. W tym roku, podobnie, jak w latach poprzednich, nasze seminaria odbywać się będą do czerwca 2018 roku, w każdy poniedziałek o godzinie 10.00, wg następującego, tradycyjnego schematu:
10.00-10.10 – najnowsze informacje Dyrektora IBW PAN lub jego zastępcy oraz krótkie przedstawienie prelegenta,
10.10-10.40 – wystąpienie prelegenta (ok. 30 minut, maks. 40 min.)
10.40-11.00 – dyskusja.
Najpóźniej o 11.00 – definitywny koniec spotkania!
Wystąpienia mają charakter roboczy i dotyczą, przede wszystkim, aktualnie prowadzonych prac. Celem seminariów jest m.in. zapoznanie ogółu pracowników z badaniami wykonywanymi w poszczególnych Zakładach (co, być może, zaowocuje nawiązaniem międzyzakładowej współpracy) oraz włączenie do dyskusji ludzi spoza “zakładowej branży”, być może z odmiennymi poglądami.
Nie wyklucza się również, a wręcz zachęca, do zapraszania na seminaria gości spoza Instytutu oraz emerytowanych, choć nadal czynnych naukowo, pracowników.
Za organizację seminariów odpowiedzialny jest Marek Kulczykowski z Zakładu Geomechaniki (tel. 2913, 2983 – mejl: c20a3153eb8ba5b225c14597de104829a7afc1), który przyjmuje zgłoszenia prelegentów i udziela ew. dodatkowych informacji.
Informujemy, że w celu stworzenie uczestnikom seminariów możliwości dalszej publicznej wymiany poglądów na tematy poruszane na seminariach URUCHAMILIŚMY Z DNIEM 9 LUTEGO 2007 ROKU FORUM DYSKUSYJNE. Zainteresowanych prosimy o przesyłanie swoich wypowiedzi e-mailem (na adres: c20a3153eb8ba5b225c14597de104829a7afc1), a zostaną one zamieszczone na stronie FORUM w kolejności ich nadsyłania.
Prof. Andrzej Sawicki z Zakładu Geomechaniki wygłosi wykład pt. „O porównaniu teorii z doświadczeniem w mechanice gruntów”.
Przerwa w seminariach spowodowana licznymi wyjazdami służbowymi pracowników Instytutu
Prof. Andrzej Sawicki z Zakładu Geomechaniki wygłosi referat pt. “Uwagi dotyczące pracy naukowej w Instytucie, na podstawie sprawozdań z działalności statutowej w 2008 roku.“
Przedświateczne i przed i po noworoczne zawieszenie seminariów!. Wszystkiego najlepszego! Do zobaczenia w Nowym Roku!
Ekaterina Trifonova z Instytutu Oceanologii Bułgarskiej Akademii Nauk wygłosi gościnny referat pt. “Vulnerability of the beaches and bottom slopes to storm impact in Varna coastal region“.
Doc. Rafał Ostrowski z Zakładu Mechaniki i Inżynierii Brzegów wygłosi wykład pt. “Laboratorium w Lubiatowie – możliwości, prowadzone badania, wyniki – część 2“.
Prof. Andrzej Sawicki, z Zakładu Geomechaniki wygłosi wykład pt. “Zachowanie się gruntu w stanach poprzedzających zniszczenie – część 2″.
Prof. Andrzej Sawicki z Zakładu Geomechaniki wygłosi wykład pt. “Zachowanie się gruntu w stanach poprzedzających zniszczenie – część 1″.
Dr Aleksander Babakow z Instytutu Oceanologii Rosyjskiej Akademii Nauk, Oddział Atlantycki w Kaliningradziewygłosi gościnny referat pt. “Charakterystyka prądów przydennych w strefie konstrukcji hydrotechnicznych przy wejściu do portu w Baltijsku na podstawie wyników pomiarów terenowych”.
Doc. Marek Szmytkiewicz z Zakładu Mechaniki i Inżynierii Brzegów wygłosi wykład pt. “Wyniki realizacji grantu badawczo-rozwojowego dotyczącego planowanego przekopu przez Mierzeję Wiślaną”
Dr Włodzimierz Chybicki z Zakładu Mechaniki Falowania i Dynamiki Budowli wygłosi wykład pt. “Zmodyfikowane równanie KdV w opisie Lagrange’a”
Doc. Rafał Ostrowski z Zakładu Mechaniki i Inżynierii Brzegów wygłosi wykład pt. “Laboratorium w Lubiatowie – możliwości, prowadzone badania, wyniki – część 1“
Tommi Mikkola z Politechniki w Helsinkach wygłosi wykład pt. “Time-accurate simulation of unsteady free surface flows – plunger type wave makers and numerical error”
Dr Włodzimierz Chybicki z Zakładu Mechaniki Falowania i Dynamiki Budowli wygłosi wykład pt. “Równanie Korteweg’a-de Vries’a we współrzędnych Lagrange’a”
Prof. Henryk Zaradny z Zakładu Dynamiki Wód Powierzchniowych i Podziemnych wygłosi wykład pt. “Katastrofy zapór ziemnych, część 1: Zapora Teton w USA”
Seminarium przeniesione na następny tydzień na prośbę prof. Zaradnego
Seminarium Polsko–Niemieckie w Lubiatowie
Majówka z Nauką w ramach VI BFN
O godzinie 10.00 prof. Ruben Kosyan (IO RAS) wygłosi gościnny referat pt. “Nowadays results of mathematical and experimental modelling of suspend sediment transport”.
Dr Włodzimierz Chybicki (ZMFiDB), dr inż. Jerzy Kołodko (ZMiIB IBW PAN), dr Gabriela Grusza (Instytut Oceanografi UG) wygłoszą wykład pt. “Falowy transport pędu: nowe spojrzenie na stary problem - Ko(ntr)-referat z prawem do stanowczej riposty”.